Harmonogram lotowy

DAC NA WASZE POTRZEBY

HARMONOGRAM ZDROWOTNY DLA GOŁĘBI POCZTOWYCH ORAZ RASOWYCH.


GOŁĘBIE DOROSŁE

Zgodnie z harmonogramem przed rozpoczęciem łączenia w pary należy upewnić się, że gołębie lotowe a szczególnie gołębie rozpłodowe są w doskonałej kondycji. Brak zdrowia rodziców będzie w przyszłości skutkował złą jakością u potomstwa.OKRES PIERZENIA:
W hodowlach, gdzie w przeszłości wystąpił przewlekły paratyfus (salmonelloza) niezwykle ważnym jest aby podać mieszankę DAC FMT ALL-ROUND MIX lub SALMONELLA MIX EXTRA 4 in 1 optymalnie w czasie pierzenia a najlepiej przed okresem głównego pierzenia. Kuracja spowoduje, że gołębie wejdą w okres głównego pierzenia zdrowe. W celu oczyszczenia wątroby podajemy DACOCHOL przez okres 30 dni, oraz herbatę 1000KM przez okres 10 dni zapchana toksynami wątroba zostanie oczyszczona. Po takiej kuracji mamy pewność, że nasze ptaki będą miały doskonały garnitur piór.

 • Cykl wzmacniający
  Do cyklu wzmacniającego należą: MULTIVIT MIX w proszku przez kolejne trzy dni lub SUPERELIXER 4+lub DACOCHOL - środek podajemy wieczorem, wątroba regeneruje się w nocy podczas odpoczynku. Nie należy zapomnieć o dobrej jakości probiotykach jelitowych.

 


PRZYGOTOWANIE GOŁĘBI DO ROZRODU:
Zima jest czasem odpoczynku i regeneracji, hodowca powinien wykorzystać czas jesienno zimowy na podbudowaniu zdrowia swojej hodowli. To nie jest czas na uśpienie i stagnację a na skuteczne kuracje, nie napędzane machiną lotów. Firma DAC pokazuje jak krok po kroku przygotować gołębie do rozrodu.

 • Odrobaczenie - WORMMIX w proszku lub WORMTABLETS, ENDECTO, po 12-14 dniach powtarzamy kurację. Co 2 dzień przeprowadzamy dezynfekcję preparatem DAC - HOKONTSMETTER.
 • Cykl wzmacniający.
 • Kuracja przeciwko Heksamitom Trichomonadozie Kokcydiozie i zapaleniu Wola. Kuracje przeprowadzamy środkiem COMBI POWDER lub TKS MIX przez 3–7 dni. Jeżeli gołębie są w dobrej kondycji wystarczy trzy dniowa kuracja. Jeżeli kondycja nie jest satysfakcjonująca podajemy pełen okres leczenia.
 • Cykl wzmacniający.
 • Po dwóch tygodniach od leczenia należy podać środek przeciw paratyfusowi (bakterie e-coli). Najlepszym środkiem do przeprowadzenia tego typu kuracji jest mieszanka FMT ALLROUND MIX lub SALMONELLA MIX EXTRA 4 IN 1 przez okres od 3–7 dni. Okres podawania specyfiku uzależniony jest od kondycji naszych ptaków i przebytych wcześniej chorób.
 • Cykl wzmacniający.
 • Po odbyciu trzech kuracji podajemy gołębiom środek przeciwgrzybiczny DACOSTATIN.
 • W stadach gdzie występowały problemy z górnymi drogami oddechowymi przeprowadzamy. kurację środkami RESPIRATORY RED MIX lub ORNITHOSEMIXEM łączonym BROMHEKSYNĄ.
 • Nie należy zapomnieć o kuracji wzmacniająco – oczyszczającej, dodając DACOCHOL oraz herbatę 1000.
Po położeniu jajek pomiędzy 10 a 12 dniem podajemy preparat COMBI POWDER, lub TKS MIX przez 2 dni, aby usunąć rzęsistki rozwijające się w wolu na tworzącym się już ptasim mleczku.

Po przejściu z papki na pokarm stały młode gołębie mogą być odwodnione należy podawać DAC DACOLYT lub DACOVIT przez kilka dni aby zapobiec temu problemowi. W drugim tygodniu życia młodych ptaków podać tabletkę COMBI TABLETS po czym podać MULTIVIT MIX przez jeden dzień. W czwartym lub piątym tygodniu życia ptaka podać tabletkę Combi, można to zrobić zarówno gdy młody jest przy rodzicach lub zaraz po odsadzeniu. W okresie całego rozrodu nie zapominać o tabletkach wzrostu DAC BREEDING TABLET.

 


SEZON LOTOWY:
Po odbytych kuracjach mamy pewność że hodowla jest w dobrej kondycji. W przypadku krótkich lotów, średnich i długich ptakom przebywających w jednym pomieszczeniu powinno sie podać następujące leki oraz dodatki:

 • Loty na krótkich dystansach:
  14 dni przed pierwszym lotem podajemy COMBI TABLETS oraz kropelkę ENDECTO na kark. 5 dni przed pierwszym lotem podajemy przez 2 dni ORNITABS. W połowie tygodnia przed lotem podajemy MULTIVIT MIX, 2 dni przed lotem DACOLYT lub DACOVIT.
  Po powrocie z lotu podawać przez jeden dzień DAC DACOLYT Elektrolyt w proszku do szybkiego powrotu do formy i uzupełnienia gospodarki wodnej w organizmie. Wieczorem i następnego ranka podać sok z czosnku i cebuli KNOFLOOK do wody pitnej. Raz w tygodniu podajemy drożdże BIER/WIER z algami morskimi, które są gwarancją zdrowia. Białko i aminokwasy zawarte w Spirulinie potrzebne są przy budowie masy mięśniowej i zapobiega jej utracie. Białko zawarte w spirulinie składa się w 70% z czystego białka przyswajalnego nawet w 95%. Daje to fenomenalny wynik w porównaniu z produktami proponującymi inne rodzaje białek. Karmę zwilżoną olejkiem RACEOIL mieszamy z drożdżami. Zaproponowany cykl opieki powtarzamy przez okres 3–4 tyg. (loty krótkie)
  - 1 x w tygodniu loty krótkie
  - 2x w tygodniu loty średniodystansowe
  - 3x w tygodniu loty długodystansowe
 • Loty średniodystansowe:
  Gołębiom powracającym z lotów średniodystansowych podajemy przez 2 – 3 dni COMBI POWDER po kuracji przez jeden dzień podać MULTIVITMIX, następnie do wody podawać DACOCHOL i przez 2 dni olejek wyścigowy z naszymi drożdżami oraz pod koniec tygodnia ENERGY ACTIWATOR z Karnityną
  W następnym tygodniu podajemy przez 2 – 3 dni ORNITOSEMIX DACOCHOL, olej wyścigowy. Przed samym lotem podajemy ENERGY ACTIVATOR który zamieni tłuszcze na energię, wykorzystaną podczas lotu.
  Po trzecim locie średniodystansowym odstawiamy środki farmaceutyczne, wstawiając naszą cudowna herbatę DAC 1000 KM podawaną przez 2- 3 dni. Środek CONDITE STIMULANS podawany z karmą będzie się dobrze uzupełniał z podawaną herbatą.
  DOBRA RADA: w dniu powrotu podaj swoim zmęczonym gołębiom kropelkę preparatu QUICK-FIT na język. W celu szybkiego wydalenia toksyn.
 • Loty Długodystansowe:
  Powtarzamy cykle średniodystansowe. Loty długodystansowe cechują się większym zapotrzebowaniem na energię musimy wspomóc ptaki. Witamina B12 podawana pod koniec tygodnia korzystnie wpływa na układ odpornościowy podnosi kondycję. Zalecamy podać produkty które będą długo uwalniać substancje odżywcze. Olej z orzechów podawany z karmą energetyczną będzie długo dostarczał potrzebnej energii. Jednak żadne przemiany nie będą miały miejsca jeśli nie dostarczymy świeżego powietrza, a to zapewnia CONTROL AIR SPRAY. Eteryczne olejki oczyszczą drogi oddechowe powodując że więcej drogocennego tlenu dostanie się do krwioobiegu. Zwieńczeniem całego procesu będzie zastosowanie naszego preparatu EYE DROPS - który zapobiega powstawaniu infekcji górnych dróg oddechowych. Pragniemy przypomnieć że konsekwencja w działaniu jest drogą do sukcesu.Zaproponowany cykl postępowania z hodowlą jest naszym drogowskazem, jednak finalnie to hodowca powinien dążyć do optymalne najlepszej opieki nad swoim stadem.
Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się produktami naszej firmy na www.andrzejwalendziak.pl
Zamówienia prosimy kierować pod nr telefonu: 511 263 003

 

GOŁĘBIE MŁODE

Każdy hodowca wie, że młode gołębie w pierwszym roku życia cierpią z powodu różnych chorób. Rozpoczynająca się ornitoza zazwyczaj powoduje niepotrzebne straty z powodu słabszej orientacji w przestrzeni podczas lotu u gołębi młodych. Dodatkowo ryzyko zakażenia podczas transportu i lotu są wyższe, ponieważ młode ptaki są bardziej narażone na stres. Dla zapobiegania powyższym problemom wskazane jest postępowanie zgodnie z następującym harmonogramem:
Od chwili kiedy gołębie są zdolne pić samodzielnie, należy podawać RONIDAZOLE 10% lub COMBI POWDER przez kolejnych 3 dni. Preparaty te działają przeciwko Trychomonodozie i Hexamitozie (pierwotniaki). Po tej kuracji leczenia ptakom należy podać preparat MULTIVIT MIX przez 2 dni, który jest wysoko skoncentrowanym sypkim preparatem witaminowo - aminokwasowym.
W pierwszym najdalej drugim tygodniu po odstawieniu od rodziców szczepimy gołębie młode.
Na jeden miesiąc przed lotem odrobaczamy młode ptaki środkiem ENDO ECTO lub WORMMIX. W czasie od 2 do 3 tygodni przed lotami bądź wystawami, podać COMBI POWDER. Działanie leku ja wyżej. Pamiętaj aby po kuracji podać MULTIVIT MIX przez dwa dni. Gołębie osłabione kuracją, potrzebują wzmocnienia w postaci witamin i aminokwasów. Szczególnie ważna jest witamina A, która posiada właściwości przeciwgrzybiczne. Flora bakteryjna została zakłócona, preparat MULTIVIT MIX i SUPERELIXER 4+ ma za zadanie nie dopuścić do rozmnażania się agresywnych bakterii, powodują też wzmocnienie organizmu. Pozwalają na stoczenie zwycięskiej walki z drobnoustrojami.


Każdego tygodnia lotowego - postępuj zgodnie z harmonogramem:
Po kilku lotach treningowych podać przez 2 – 3 dni ADENO EXTRA MIX. Po powrocie z lotu i wystaw należy podać DACOVIT lub DACOLYT do wody pitnej. Preparaty są zbilansowanymi mieszankami elektrolitów i węglowodanów dla leczenia i zapobiegania niebezpiecznych odwodnień. Substancje jak elektrolity i węglowodany najlepiej przyswajane są z wody. Cukry stanowią podstawę w pielęgnacji młodych ptaków - loty gołębi młodych charakteryzują się krótkimi dystansami, natomiast zapotrzebowanie na te związki jest bardzo duże. Po wystawie lub wysiłku spowodowanym lotem, zaraz po przybyciu do gołębnika należy podać MULTIVIT MIX do wody pitnej. Następny dzień przeznaczamy na podanie naszego soku z czosnku i cebuli KNOFLOOCK. Jeżeli warunki pogodowe są ekstremalne - panują wysokie temperatury, należy dodatkowo w czasie tygodnia wspomóc gołębia preparatami witaminowo - węglowodanowymi. Gołąbie młode powinny być wypuszczane do oblotów i lotów treningowych rano lub wieczorem, w celu uniknięcia wysokich temperatur, które są dla młodych gołębi wyjątkowo szkodliwe. Jeden dzień przed transportem i lotami należy podać DACOVIT lub DACOLYT.


Zapobiegawczo podczas sezonu:

 • Jeden tydzień przez 2 kolejne dni podać preparaty na górne drogi oddechowe jak: ORNITHOSEMIX, 1+1 KUUR, RESPIRSATORY RED MIX. Środki te są niezwykle skuteczne przeciwko ornitozie i bakteriom beztlenowym.
 • W drugim tygodniu przez 2 dni podać preparaty na dolne drogi oddechowe jak: COMBI POWDER T-K-S MIX. Preparaty te wykazują niezwykłą skuteczność w leczeniu Trichomonadozy oraz pierwotniakom Kokcydii, zapaleniu wola, i bardzo groźnej dla młodych ptaków hexamitozie. Gołębie zarażone hexamitami tracą orientację w przestrzeni, finalnie generują duże straty w lotach treningowych i konkursowych. Dla efektywnego leczenia proszę nie podawać piasku, minerałów i produktów z wapniem.
 • W trzecim tygodniu podajemy jeden dzień KNOFLOOK a następnie przez 2 – 3 dni herbatę 1000 DAC i DACOCHOL w celu oczyszczenia organizmu z toksyn.
 • Do indywidualnego leczenia firma DAC ma całą gamę tabletek.
 • Dobra rada – w piątek tuż przed lotem bardzo dobrze sprawdza się DACOSTATIN w celu odgrzybiania młodych organizmów, o ile podawaliśmy w tygodniu bardziej agresywne preparaty.

 Zaproponowany cykl postępowania z hodowlą jest naszym drogowskazem, jednak finalnie to hodowca powinien dążyć do optymalne najlepszej opieki nad swoim stadem.
Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się produktami naszej firmy na www.andrzejwalendziak.pl
Zamówienia prosimy kierować pod nr telefonu: 511 263 003